info@etesalab.ir 09123888422
ورود / عضویت
0
No products in the cart.
×
ورود / عضویت
0
No products in the cart.
×
ورود / عضویت
0
No products in the cart.
×

معرفی انواع توالت های فرنگی موجود در بازار

admin
08 آذر 1401
معرفی انواع توالت های فرنگی موجود در بازار دقیقه زمان برای مطالعه
امتیاز بدهید

انواع توالت فرنگی یکی از مباحثی است که اگر نیاز به خرید آن داشته باشید، می توان گفت که اهمیت بسیار زیادی دارد. توالت فرنگی یکی از کالاهای اساسی است که شاید تا چندین سال پیش در مورد الزام وجود آن تاکید زیادی نمی شد. این در حالی است که امروزه مزیت های استفاده از آن یکی پس از دیگری برای عموم افراد مشخص شده است و به همین دلیل است که افراد زیادی به دنبال استفاده از آن در دستشویی های محل کار و یا منازل خود هستند. در ادامه هم در مورد مزیت های استفاده از انواع توالت فرنگی و هم در خصوص انواع توالت فرنگی هایی که وجود دارد صحبت خواهیم کرد.

انواع توالت فرنگی

توالت های فرنگی مختلفی می توانند در بازار وجود داشته باشند که مشتریان بر اساس سلیقه ای که دارند، می توانند آن ها را خریداری کنند. معمولا نوع طبقه بندی توالت های فرنگی بر اساس موارد مختلفی است که در اینجا به برخی از مهم ترین آن ها اشاره خواهیم کرد. در زمان انتخاب توالت فرنگی حتما به این دسته بندی ها و اطلاعاتی که در این زمینه ها در اختیار شما قرار می گیرد، توجه داشته باشید. به این ترتیب می توانید انتخابی درست و اصولی کرده و از نتیجه کار نیز نهایت رضایت را پیدا کنید.

مکانیسم تخلیه

اولین موردی که بر اساس آن می توانند انواع توالت های فرنگی را دسته بندی کنند، بر اساس مکانیسم تخلیه آن ها است. چهار مدل مختلف از سیستم تخلیه وجود دارد که هر کدام از آن ها می توانند ویژگی های خاص خودشان را داشته باشد.

 • تخلیه آبشاری یا ریزشی

اولین مدل با نام تخلیه آبشاری یا ریزشی شناخته می شود. این روش بسیار قدیمی بوده و معمولا در مدل های توالت فرنگی دو تکه دیده می شود. آب در این مدل از توالت ها با فشار از قسمت مخزن به سمت لبه بالایی وارد می شود و سپس از سوراخ هایی که در قسمت لبه وجود دارد به سمت پایین سرازیر می گردد. مصرف زیاد آب و همچنین صدای بلند در زمان تخلیه از جمله نکات منفی این روش است.

 • تخلیه گردابی

در روش تخلیه گردابی، آب از قسمت مخزن سیفون وارد کاسه توالت می شود. آب وارد شده به صورت چرخشی در کاسه گشته و آن را تمیز می کند. میزان مصرف آب در این روش بالا است، گاهی اوقات امکان دارد تا مخزن تخلیه دچار گرفتگی شود و معمولا زمان تخلیه این نوع از مخزن ها نیز نسبتا زیاد طول می کشد. البته داشتن سر و صداهای کمتر نسبت به تخلیه آبشاری جزو مزیت های آن است.

 • تخلیه واترجت

روش بعدی با نام تخلیه واترجت شناخته می شود. منافذ موجود در لبه کاسه توالت می توانند دیواره را شستشو دهند و در ضمن آب از طریق کانالی که به شوتینگی درون کاسه وجود دارد وارد شده و عمل تخلیه را با فشار انجام می دهد. در روش واترجت معمولا دو روش ریزشی و شوتینگ با یکدیگر ترکیب شده و سبب می شوند تا هم میزان آب کمتری مصرف شود و هم قدرت و زمان تخلیه بهتر شود.

 • تخلیه توربوجت

مدل بعدی با نام تخلیه توربوجت یا سه شوتینگ شناخته می شود. این مدل ها در واقع پیشرفته ترین مدل های توالت فرنگی هستند و روش عملکردی آن ها نیز همچون واترجت ها می باشد. در سیستم توربوجت، دو شوتینگ در قسمت بالایی کاسه قرار دارد و تخلیه نیز با استفاده از شوتینگی انجام می شود که در کف قرار گرفته است. میزان مصرف آب حداقل بوده، سر و صدای کمتری دارد و همچنین تخلیه در کوتاه ترین زمان و به بهترین شکل ممکن انجام می شود.

نحوه نصب

دسته بندی بعدی با نحوه نصب مشخص می شود. معمولا انواع توالت های فرنگی یک تکه، دو تکه و دیواری هستند.  در مدل های یک تکه، قسمت مخزن و قسمت کاسه توالت به هم وصل می شوند  همین موضوع سبب می شود تا درز کمتری بین آن ها وجود داشته باشد. عدم وجود درز زیاد می تواند بهداشت کاسه توالت را نیز بیشتر کند و شکل ظاهری بهتری را به کاسه توالت ما بدهد.

در مدل های دو تکه معمولا قسمت مخزن و قسمت کاسه توالت از یکدیگر جدا هستند. درز بین مخزن و کاسه توالت را باید همواره تمیز کنید و این کار می تواند به نگهداری و تمیزکاری بیشتری نیاز داشته باشد.

مدل سوم نیز که با نام وال هنگ یا توالت فرنگی دیواری شناخته می شود، یکی از جدیدترین مدل ها است. این مدل بدون پایه بوده و بر روی دیوار نصب می شود. مخزن نیز معمولا در داخل دیوار جاساز شده و همین مسئله سبب می شود تا حجم کمتری را اشغال کند. نظافت کردن و شستن آن ساده تر از مدل های دیگر است و سر و صدای کمتر و حجم آب مصرفی کمتری را نیز در هنگام تخلیه آب دارد.

ابعاد و اندازه ها

گروه بندی بعدی از نظر ابعاد و اندازه ها است. به دو طریق می توانیم انواع توالت های فرنگی را از هم جدا کنیم. اولین مورد مربوط به ارتفاع و دومین مورد مربوط به ابعاد توالت فرنگی ها می شود. ارتفاع معمولا بین 40 تا 65 سانتی متر می تواند استاندارد باشد. با این وجود باید شرایط تمام افراد خانواده را در نظر بگیرید.

ابعاد توالت های فرنگی نیز مهم است. معمولا عرض کمتر از 50 سانتی متر و طول نیز بین 55 تا 75 سانتی متر می تواند متغیر باشد. مورد بعدی توجه به آکس انواع توالت های فرنگی است. به فاصله ای که بین لوله خروجی و دیوار وجود دارد آکس گفته می شود. آکس استاندارد بین 18 تا 30 سانتی متر است.

ویژگی های ظاهری

در خصوص ویژگی های ظاهری توالت فرنگی ها باید بدانید که اگر لعاب توالت فرنگی مرغوب باشد به رنگ سفید بوده و درخشندگی خاصی نیز دارد. معمولا بهتری لعاب به لعابی گفته می شود که دو بار پخت شده و کیفیت و دوام کافی و لازم را نیز دارد.

جمع بندی

در مورد انواع توالت فرنگی و همچنین مزیت های مربوط به این محصولات صحبت کردیم. زمانی که این نوع از کالاها را بهتر بشناسید می توانیم بگوییم که در هنگام خرید آن ها نیز می توانید بهتر و راحت تر عمل کنید. توالت های فرنگی را باید از مراکز و فروشگاه هایی خریداری کنید که دارای کیفیت لازم و همچنین قیمت مناسبی باشند. زمانی که این مدل از فروشگاه ها را برای خرید خود انتخاب کنید، متوجه می شوید که خرید بهتری داشته و حتی می توانید از راهنمایی های بخش کارشناسان فروش نیز بهره مند شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مطالب مرتبط

لوله و اتصالات فاضلاب | اتصالآب

لوله و اتصالات فاضلاب

امتیاز بدهید لوله و اتصالات فاضلاب یکی از بخش های مهم زیر ساختی در ساختمان ها و کارخانه
admin
06 شهریور 1401
فلاشتانک و انواع آن| فروشگاه اتصالاب

فلاشتانک و انواع آن

امتیاز بدهید سرویس بهداشتی یکی از بخش های مهم هر ساختمان مسکونی است. به همین دلیل موارد
admin
22 فروردین 1402
خرید و فروش لوله و اتصالات آب | اتصالآب

انواع اتصالات لوله کشی و کاربرد آنها

امتیاز بدهید انواع اتصالات لوله کشی ( فلزی و پلاستیکی ) و کاربرد آنها یکی از مهم ترین
admin
29 تیر 1401
فیلدهای قابل نمایش را انتخاب کنید. بقیه فیلد ها مخفی خواهند شد
 • تصویر
 • کد محصول
 • نمره
 • قیمت
 • موجود
 • دسترسی
 • توضیح
 • عرض
 • اندازه
 • ویژگی ها
 • فیلد دلخواه
مقایسه
preloader