info@etesalab.ir 09123888422
ورود / عضویت
0
No products in the cart.
×
ورود / عضویت
0
No products in the cart.
×
ورود / عضویت
0
No products in the cart.
×

مهم ترین علت نم دادن سقف آپارتمان و رفع آن

admin
30 فروردین 1402
دقیقه زمان برای مطالعه
مهم ترین علت نم دادن سقف آپارتمان و رفع آن| فروشگاه اتصالاب
امتیاز بدهید

یکی از مشکلاتی که می تواند بسیار آزار دهنده باشد و بر روی دکوراسیون داخلی ساختمان ها تاثیر بگذارد نشت آب در ساختمان است. بسیاری از افراد با این مشکل مواجه می شوند و گاهی اوقات پیدا کردن علت آن می تواند کمی سخت باشد. مهم ترین نشانه نم دادن سقف آپارتمان زرد شدن سقف، دیوارها، کنده شدن کاغذ دیواری و.. است. این اتفاق می تواند در هر خانه ای با هر تعداد طبقه ای اتفاق بیفتد. به همین دلیل نیز آگاهی از دلایل آن می تواند به افراد کمک کند که قبل از نشت آب از آن جلوگیری کند. در آپارتمان های قدیمی این مشکل بیشتر به وجود می آید. اگر برای رفع مشکل به سرعت اقدامات لازم صورت نگیرد نشت آب خسارت های زیادی به بار خواهد آورد.

نشت آب دلایل مختلفی دارد و به همین دلیل نیز راه های بر طرف کردن آن نیز متفاوت است. در ادامه این مقاله قصد دارین دلایل اصلی نم دادن سقف آپارتمان و راه های رفع آن را بررسی کنیم. پس با ما تا پایان این مقاله همراه باشید.

دلایل نم دادن سقف ساختمان

ایجاد لک های زرد روی دیوار یا سقف یک ساختمان علاوه بر اینکه دکوراسیون داخلی آن را خراب می کند می تواند مشکلات دیگری را نیز به همراه داشته باشد. به همین دلیل نیز با دیدن اولین لکه ها زرد روی دیوار یا سقف باید به سرعت اقدامات لازم صورت گیرد. دلایل زیادی برای نم دادن سقف ساختمان ها وجود دارد. به همین دلیل افراد باید قبل از هر اقدام دیگری عیب یابی را انجام دهند. لازم به ذکر است که اگر نشت آب برای مدتی طولانی ادامه پیدا کند خسارت و خطرات بیشتری به بار می آورد. بعد از مدتی نشت آب باعث رشد کپک و قارچ روی دیوار ها و یا سقف می شوند. این مشکل باعث می شود که افراد مجبور به تعویض کچ یا رنگ سقف و دیوار ها شوند.

مهم ترین علت نم دادن سقف آپارتمان و رفع آن| فروشگاه اتصالاب

ایجاد نم در سقف آپارتمان به دلیل نفوذ آب باران

یکی از دلایل رایج نم دادن سقف آپارتمان نفوذ آب باران به داخل ساختمان است که بیشتر در طبقات آخر به ود می آید. یکی دلایل نفوذ آب باران وجود مشکل در ایزوگام ساختمان ها است. هر گونه سوراخ یا شکاف در لایه ایزوگام می تواند باعث نفوذ آب به داخل ساختمان شود. در فصل ها که بارندگی زیاد است این مشکل بیشتر به وجود می آید. به همین دلیل به سرعت باید مشکل بر طرف شود. آب می تواند از کوچکترین شکاف ها نیز وارد ساختمان شود و خرابی به بار آورد.

با پیدا کردن مکان سوراخ می تواند با چسپاندن لایه دیگری ایروگام به راحتی مشکل را بر طرف کرد. برای رفع این مشکل توصیه می شود که قبل از هر اقدامی ابتدا قسمت های مانند ناودان ها، دریچه های خروج آب باران و ایزوگام پشت بام را بررسی شوند. این قسمت ها بیشتر احتمال نشت آب را دارند. برای جلوگیری از مشکل نیز هنگام ساخت و ساز باید به این قسمت ها توجه بیشتری شود.

 

ایجاد نم در سقف آپارتمان به علت مشکل در تاسیسات لوله کشی

اگر در سقف سرویس بهداشتی و آشپزخانه خود لک ها زرد رنگ مشاهده کردید به احتمال زیاد مشکل از تاسیسات لوله کشی آپارتمان است. امروزه در هر خانه ای از لوازمی مانند لباسشویی، ماشین ظرف شویی و.. استفاده می شود که گاهی اوقات به دلیل خراب شدن اتصالات آنها مشکل نشت آب به وجود می آید. گاهی اوقات لوله های شوفاژ عامل اصلی نشت آب هستند. بعد از بررسی های لازم باید از افراد متخصص در این زمینه برای رفع مشکل کمک بگیرید. با تعویض و یا تعمیر لوله های شوفاژ یا سایر تاسیسات داخل آپارتمان مشکل نشت آب به راحتی بر طرف می شود.

نم دادن سقف آپارتمان به علت ترکیدگی لوله های آب

سوراخ شدن لوله های آب یکی دیگر از دلایل نشت آب است. در ساختمان های قدیمی تر این مشکل بیشتر به وجود می آید. سوراخ شدن لوله های آب معمولا باعث می شود که آب به آرامی در کف آپارتمان نفوذ کند و باعث زردن شدن سقف طبقات پایینی شود. اگر با چنین مشکلی مواجه شدید بعد از بررسی های لازم باید اقدام به تعویض یا تعمیر لوله های معیوب کنید. در غیر این صورت نشتی آب می تواند خسارات بیشتری به بار آورد. امروزه بیشتر لوله ها را از جنس پلاستیک می سازند به همین دلیل نیز تعویض آن ها بسیار راحت از لوله های فلزی است.

چرا باید مشکل نم دادن سقف آپارتمان هر چه سریع تر برطرف شود؟

زرد شدن سقف آپارتمان نشانه های اولیه نشت آب است.  اگر این مشکل سریعا بر طرف نشود و برای مدت های طولانی نشت آب ادامه پیدا کند به مرور زمان این لک ها سیاه می شوند که علت آن رشد قارچ و کپک است. علاوه بر این اگر نشتی یک خانه بیش از حد باشد می تواند بر روی سلامتی بدن ساکنان آن نیز تاثیر مخربی داشته باشد. لازم به ذکر است که هر چقدر نشتی آب ادامه داشته باشد خسارت های بیشتری به بار می آورد و هزینه تعمیر آن بیشتر و بیشتر می شود. به همین دلیل بهتر است که با دیدن اولین نشانه های زرد شدن سقف اقدامات لازم صورت بگیرد. در این صورت هم مشکل برطرف می شود و هم در هزینه های تعمیراتی صرفه جویی می شود.

مهم ترین علت نم دادن سقف آپارتمان و رفع آن| فروشگاه اتصالاب

خلاصه

به طور خلاصه می توانیم بگویم که نم دادن سقف آپارتمان دلایل مختلفی دارد. از این رو برای رفع مشکل ابتدا باید علت آن شناسایی شود. برای رفع مشکل باید از افراد متخصص در این حوزه کمک گرفته شود. تعمیرکارها ابتدا مشکل را ریشه یابی می کنند سپس اقدامات لازم را انجام می دهند. اگر مشکل نشت آب به سرعت رفع نشود هزینه های تعمیراتی بیشتر خواهد بود. نشت آب می تواند باعث زرد شدن سقف، دیوار و آسیب به دکوراسیون داخلی ساختمان شود. سوراخ شدن لوله ها یکی از دلایل رایج نشت آب در ساختمان ها هستند. برای جلوگیری از مشکل می توانید بهترین لوله های آب را از سایت اتصالآب خریداری کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مطالب مرتبط

مزایا و معایب لوله پلی پروپیلن | لوله و اتصالآب

مزایا و معایب لوله پلی پروپیلن

امتیاز بدهید لوله های پلی پروپیلن پلی پروپیلن یکی از اساسی ترین و پرمصرف ترین پلیمرهای
admin
31 مرداد 1401
مخزن پلیمر| اتصالآب

مخزن پلیمر آب

امتیاز بدهید مخزن پلیمر آب، وسیله ای کاربردی و مهم برای مکان های است، که نیاز به ذخیره
admin
02 آبان 1401
خرید و فروش لوله و اتصالات آب | اتصالآب

انواع اتصالات لوله کشی و کاربرد آنها

امتیاز بدهید انواع اتصالات لوله کشی ( فلزی و پلاستیکی ) و کاربرد آنها یکی از مهم ترین
admin
29 تیر 1401
فیلدهای قابل نمایش را انتخاب کنید. بقیه فیلد ها مخفی خواهند شد
 • تصویر
 • کد محصول
 • نمره
 • قیمت
 • موجود
 • دسترسی
 • توضیح
 • عرض
 • اندازه
 • ویژگی ها
 • فیلد دلخواه
مقایسه
preloader